اولین گوشی جهان با دوربین حرارتی

1 مرداد 1397

 

گوشی جدید CAT S60 گویا چیزی فراتر از یک تلفن هوشمند است.  این دستگاه حرفه‌ای اولین موبایل جهان است که درون آن از یک دوربین حرارتی درون ساختی استفاده شده.

دوربین این گوشی قادر است تا دمای یک جسم در فاصله‌ی بین ۱۵ تا ۳۰ متر را حتی اگر در میان دود باشد بسنجد. یکی از موارد خوبی که برای استفاده از این گوشی می‌توان مثال زد، آتش‌نشان‌ها هستند که می‌توانند فردی که در میان دود و آتش گیر افتاده را به لطف دوربین گوشی Cat S60 شناسایی کرده و او را نجات دهند.

البته گوشی CAT S60 به عنوان یک موبایل معمولی استفاده نمی‌شود و برای کار در شرایط سخت طراحی شده است. با این گوشی می‌توان ۵ متر زیر آب رفت و همچنان از آن استفاده کرد. همچنین این تلفن همراه هوشمند در برابر ضربه هم مقاوم است. این گوشی تا ارتقا ۱٫۸ متر ضد ضربه است و آسیب نمی‌بیند. یک لایه‌ی محافظ (Gorilla Glass 4) به ضخامت ۱ میلی‌متر هم روی صفحه نمایش این گوشی قرار گرفته و کاربران به وسیله‌ی دستکش هم می‌توانند با صفحه نمایش لمسی گوشی کار کنند.

Cat S6 می‌تواند سقوط روی سطح بتنی را از 1.8 متری تحمل کرده و تا 5 متر زیر آب برای یک ساعت دوام بیاورد. این استاندارد ضدآب حدود سه برابر بیشتر از استانداردهای ضدآب گوشی‌های فعلی مانند اکسپریا زد 5 است. دوربین این گوشی قادر است تا زیر آب تا همین عمق عکاسی و فیلمبرداری کند و ترسی بابت مواجه شدن با آب ندارد.

ین گوشی از لایه‌ی ۱ میلی‌متری شیشه محافظ گوریلا گلس ۴ (در یک موبایل معمولی تنها از ۰.۴ میلی‌متر استفاده می‌شود) به کار رفته و میزان درخشش صفحه نیز ۵۴۰ نیت است. حساسیت صفحه نیز به قدری بالاست که حتی با دستکش می‌توان از آن استفاده کرد.

کمپانی CAT در گوشی خود از یک باتری با ظرفیت ۳,۸۰۰ میلی‌آمپر بر ساعت استفاده کرده که می‌تواند تا یک روز شما را از شارژ مجدد CAT S60 ایمن کند. یک بلندگوی ۱۰۵dB نیز در گوشی به کار رفته است.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.