رفع مشکلات گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی نوت 5

1 مرداد 1397

معمولا هیچ محصول جدیدی بی ایراد نیست.این مشکلات می تواند تنها در برخی از دستگاه ها دیده شود و یا در تمامی آنها وجود داشته باشد.البته در مورد دوم این مسئله می تواند کمپانی سازنده را حسابی دچار مشکل کند.به هر حال گوشی های هوشمند هم از این قاعده مستثنی نیستند و همیشه پس از عرضه یک گوشی جدید ( خصوصا از یک کمپانی صاحب نام ) مشکلاتی از سوی کاربران گزارش می شود.

جازدن اشتباه قلم:

Pengate واژه‌ای است که با جستجوی آن می‌توانید مطالبی در خصوص نتایج مشکل آفرین جازدن بالعکس قلم گلکسی نوت 5 شاهد باشید. این در حالی است که اگرچه در نگاه اول بروز این مشکل دور از ذهن به‌نظر می‌رسد اما شاهد نمونه‌های متعدد و گیرکردن S Pen در جای آن در نتیجه جازدن وارونه این قلم بوده‌ایم.

راه‌حل‌های موجود

پیش از هرچیز باید همواره مدنظر داشته باشید که در جازدن این قلم نهایت دقت را به عمل آورید. با این اوصاف در صورتی که قلم یادشده را به اشتباه جا زدید از وارد آوردن فشار در جهت آزادکردن قلم از جای خود جدا پرهیز کنید.  بدنیست نیم‌نگاهی هم به ویدئوی ویژه‌ای که در واقع آموزشی برای برطرف کردن این مشکل است داشته باشید.

 مشکلات شارژ بدون سیم:

خیلی از کاربرانی که از شارژ بی‌سیم برای شارژ کردن گوشی‌شان استفاده کرده‌اند متوجه شده‌اند که عملیات شارژ دستگاه بعد از مدت خاصی، تقریباً ۱۵ دقیقه، یا حتی کوتاه‌تر، متوقف می‌شود، و برای ادامه شارژ کردن باید گوشی خود را بردارند و دوباره روی مکان شارژ قرار دهند و گوشی شروع به شارژ شدن می‌کند تا زمانی که دوباره این اتفاق بیفتد.

راه حل‌های احتمالی:

به نظر می‌رسد که مشکل این قسمت مشکلی نرم‌افزاری باشد و آن‌طور که مشاهده می‌شود احتمالاً دستگاه بعد از تایم اوت صفحه نمایش شارژ شدن را قطع می‌کند که اتفاق عجیبی است. احتمالاً به زودی آپدیتی نرم‌افزاری برای این مشکل عرضه خواهد شد تا آن را حل کند. اما بعضی از کاربران متوجه شده‌اند که با روشن گذاشتن Daydream شارژ دستگاه متوقف نخواهد شد، کاری که باعث می‌شود صفحه نمایش دستگاه تایم اوت نشود. البته ما انجام این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم چون از طرفی هم باعث کاهش سرعت شارژ دستگاه می‌شود و هم امکان داغ شدن دستگاه را افزایش می‌دهد.

برای بعضی از کاربران این مشکل هنگام شارژ دستگاه با شارژرهای متفرقه اتفاق می‌افتد. می‌توانید شارژر خود را عوض کنید و دوباره امتحان کنید تا ببینید که مشکل از شارژر شما است یا نه. بهترین حالت این است که از شارژر رسمی سامسونگ استفاده کنید و از قابلیت شارژ سریع آن نیز بهره ببرید.بعضی از کاربران متوجه شده‌اند که پاک کردن پارتیشن cache یا یک ری‌استارت ساده مشکل را حل می‌کند اما بعد از چند روز این مشکل دوباره باز می‌گردد.در نهایت ممکن است این مشکل به قاب گوشی‌تان مربوط باشد. در حالی که خیلی از تولیدکنندگان ادعا می‌کنند که قاب‌هایشان تاثیری روی شارژ بی‌سیم ندارند و در خیلی از موارد نیز این ادعاها درست است، با این حال بهتر است که هنگام شارژ ‌بی‌سیم هر گونه لایه محافظ را از گوشی خود جدا کنید.

مشکلات مرتبط با قابلیت‌های ارتباطی:

همان‌طور که این مشکل ممکن است در هر دستگاه هوشمند دیگری نیز مشاهده شود، این احتمال وجود دارد که با وای‌فای و یا بلوتوث نوت 5 مشکلاتی داشته باشید. در ادامه به راه‌حل‌های موجود در این خصوص اشاره خواهیم کرد.

راه‌حل‌های موجود

به عنوان اولین گزینه موجود، روتر و گوشی خود را حداقل به مدت 10 ثانیه خاموش کرده و مجددا آن‌ها را روشن و قابلیت‌های ارتباطی را فعال و آزمایش کنید. با رفتن به قسمت تنظیمات مطمئنا شوید که قابلیت Power Saving یا همان ذخیره انرژی، غیرفعال باشد.از برنامه Wi-Fi Analyzer که در پلی‌استور قراردارد می‌توانید برای بررسی ترافیک موجود در کانال خود بهره ببرید تا بهترین گزینه موجود برای روتر خود را مشخص  و انتخاب کنید. با انتخاب گزینه فراموشی ارتباط وای‌فای ( از طریق نگه‌داشتن انگشت بر روی ارتباط وای‌فای و نهایتا انتخاب گزینه Forget)، با برقراری مجدد ارتباط، گذرواژه خود را وارد و ارتباط را بررسی کنید. بد نیست از به‌روز بودن فیرمویر نصب شده بر روی روتر خود نیز مطمئن شوید. از به‌روز بودن برنامه‌ها و فیرمویر دستگاه خود نیز اطمینان حاصل کنید.

با رفتن به قسمت تنظیمات وای‌فای در گوشی خود، در قسمت Advanced نگاهی به آدرس مک دستگاه خود داشته باشید و مطمئن شوید که این آدرس در سیستم فیلترینگ مک روتر شما دسترسی لازم را دارد.

در خصوص مشکلات مرتبط با بلوتوث نیز در صورتی که قصد برقراری ارتباط بلوتوثی با دستگاه خاصی را دارید پیش از هرچیز راهنمای شرکت سازنده را در خصوص برقراری ارتباط مطالعه کنید تا مطمئن شوید که قسمتی مهم و اصلی از فرایند برقراری ارتباط را فراموش نکرده‌اید.

با مراجعه به قسمت تنظیمات بلوتوث مطمئن شوید که تنظیمی برای تغییر دادن وجود ندارد که فراموش کرده باشید. از مخفی نبودن دستگاه خود در روند برقراری ارتباط نیز اطمینان حاصل کنید. نهایتا با رفتن به قسمت تنظیمات، مراجعه به قسمت بلوتوث، کلیه ارتباطات قبلی صورت گرفته به واسطه بلوتوث را پاک کرده و سعی کنید مجددا ارتباط بلوتوثی جدیدی با دستگاه مورد نظر خود را ثبت کنید.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.