قابلیت و معایب،مزایای گوشی های دو سیم کارته

1 مرداد 1397

طبق اعلام موسسه تحقیقات بازار Strategy Analytics، از هر ۳ گوشی که در سال ۲۰۱۶ فروخته خواهد شد یکی از آن‌ها دو سیم‌کارته خواهد بود. این موسسه تخمین می‌زند که میزان فروش جهانی گوشی های دو سیم کارته در سال ۲۰۱۵ به ۴۳۱ میلیون دستگاه خواهد رسید و این عدد با رشد ۱۹ درصدی در سال ۲۰۱۶ به ۵۱۴ میلیون دستگاه می‌رسد.در میان بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌ها هوشمند در دنیا یعنی سامسونگ، لنوو و میکرومکس اعلام کرده‌اند که در حال برنامه‌ریزی و تمرکز برای ارائه‌ی گوشی‌های هوشمند دو سیم کارته در بازارهای هند و چین هستند. در این میان اپل هنوز تمایل خود را برای تولید آیفون‌های دو سیم کارته اعلام نکرده است.

در بسیاری از این گوشی ها، دو سیم کارت به طور همزمان فعال نمی شوند و همچنین باتری این گوشی ها بسیار ضعیف است و قابلیت نگهداری شارژ باتری برای مدت طولا نی را نیز ندارد، از طرفی کیفیت آنتن دهی و کیفیت تصاویر گرفته شده توسط دوربین این گوشی ها پایین است.

مزایای گوشی دو سیم کارت

جدا کردن مسائل کاری و تفریحی

این مورد شاید خیلی جزء مزیت های گوشی دو سیم کارت نباشه چون خریدن دو تا سیم کارت مختلف ربطی به گوشی دو سیم کارت نداره شما اگه دو تا گوشی جداگونه داشته باشید هم می تونید مسائل و تماس های کاری رو با مسائل تفریحی جدا کنید.

استفاده از دو سرویس دهنده همزمان

شاید بهترین حالت استفاده از گوشی دو سیم کارت این باشه که یه سیم کارت رو به تماس و اس ام اس اختصاص بدید و یه سیم کارت دیگه رو به اینترنت اینجوری یه مقدار سازماندهی شده تره به نظرم به هر حال هر اپراتور یک سری مزایا و معایب داره قرعه کشی دارن ، تخفیف دارن ، سرویس های متنوع و …

جابجایی و قابلیت حمل بهتر

یکی از چیزهایی که خود من رو به شخصه اذیت میکنه جابجایی دو تا گوشی به طور همزمانه یعنی همیشه باید حواسم به دو تا گوشی باشه اگه شلوار لی بپوشم و تنگ باشه نمیشه از جیب درش آورد ، اگه شلوار پارچه ای بپوشم ، جیباش پهن میشه و باد می کنه خلاصه همیشه یه دغدغه اینجوری همراهم هست مزایایی که از گوشی دو سیم کارت الان به ذهنم می رسه همیناس اگه شما چیز دیگه ای به ذهنتون می رسه بگید.

معایب گوشی دو سیم کارت

عیب هاش به مزیت هاش می چربه یه مقدار

عمر باتری گوشی دو سیم کارت کمتره

وقتی از دو سیم کارت استفاده می کنید یعنی گوشی باید با دو تا اپراتور ارتباط برقرار کنه و سطح آنتن هر سیم کارت رو در حدی نگه داره که قطعی نداشته باشید حتی اگه از یک اپراتور هم باشه باز این مسئله صادقه جستجو برای آنتن همیشه با مصرف باتری همراهه.

از طرفی هر اس ام اس یا زنگی که میاد و می خوره صفحه نمایش گوشی روشن میشه و صدای گوشی هم در میاد که اینها همگی باتری مصرف میکنه پس گوشی دوسیم کارت باتری بیشتری مصرف می کنه.

نگهداری همه چیز در یک گوشی

اینکه بتونید دو تا حساب وایبر جداگونه داشته باشید یه سری کانتکت لیست رو توی یه گوشی و یه سری دیگه رو توی گوشی دیگه ذخیره کنید یه گوشی واسه کار باشه و یه گوشی واسه کلاس گذاشتن اینکه اگه گوشی دو سیم کارت تون رو جا بذارید تموم زندگی تون کلا توی همون گوشی باشه اینکه اگه گوشی دو سیم کارت توی آب بیفته احتمال سوختن هر دو سیم کارت هست مسائلی هستن که شاید نیاز به تجدید نظر داشته باشه.

 

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.