باتری هیدروژنی ایفون

1 مرداد 1397

گفته می شود شرکتی در انگلستان موفق شده سلول های باتری هیدروژنی بسیار کوچکی را توسعه داده و این سلول ها را ضمن حفظ باتری اصلی آیفون ۶ در درون آن جای دهد و در نهایت سبب گردد تا اسمارت فون تولیدی کمپانی اپل به مدت یک هفته بی نیاز از شارژ مجدد وظایفش را به سرانجام برساند.تصاویر منتشر شده از نمونه‌ی آیفون 6 شرکت Intelligent Energy که از باتری هیدروژنی برای شارژ دستگاه استفاده می‌کند، نشان می‌دهد که باتری هیدروژنی تولید شده، آنچنان طراحی و ظاهر گوشی آیفون 6 را تغییر نداده است و ضخامت و طولِ قامت این گوشی را نیز افزایش نداده است. تنها تغییری که طراحان Intelligent Energy برای جاسازی باتری هیدروژنی خود بر روی گوشی آیفون 6 اعمال کرده‎اند، تعبیه‌ی دریچه‌ای بسیار کوچک بر روی قاب گوشی بوده است که امکان خروج مقدارِ بسیار ناچیزی از بخار آب ناشی از فعل و انفعالات شیمیایی این باتری هیدروژنی را فراهم می‌آورد.

 

 

 

 

نحوه‌ی کار این باتری هیدروژنی بدین ترتیب است که با ترکیب گازهای هیدروژن و اکسیژن، برای مصرف گوشی، انرژی الکتریکی تولید می‌کند. این باتری هیدروژنی، به کاتریجی مجهز شده است که در داخل جک هدفون دستگاه جاسازی شده است. مهندسان شرکت نرم‌افزاری Intelligent Energy مدعی هستند که با طراحی این فناوری جدید، موفق شده‌اند اولین گوشی آیفون جهان را که از سلول سوختی برای تولید نیروی الکتریسیته بهره می‌برد، تولید کنند.

مدیر عامل کمپانی Intelligent Energy آقای هنری ویناند (Henri Winand) در مصاحبه‌ای اعلام کرده که تصور دارد تکنولوژی باتری جدید این شرکت به زودی فراگیر شده و به یکی از بهترین گزینه‌های منبع تغذیه برای گوشی‌های هوشمند تبدیل گردد. وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفته: " یکی از مهم‌ترین نکاتی که ضمن پیاده‌سازی این سیستم باید به آن اشاره داشت این است که به منظور استفاده از باتری سلولی هیدروژنی در گوشی‌های هوشمند هیچ نیازی به تغییر دادن قاب، بدنه و فیزیک اصلی دستگاه وجود ندارد. این منبع تغذیه‌ی توسعه داده شده به راحتی و در هر شرایطی قابل اجرا و استفاده خواهد بود."

تنها تغییر فیزیکی که کمپانی Intelligent Energy در آیفون 6 بهره‌مند از باتری سلولی هیدروژنی جدید خود ایجاد کرده مربوط به تعبیه‌ی دریچه‌های خروجی بسیار کوچکی است که در لبه‌ی زیرین دستگاه مشاهده می‌شود. وظیفه‌ی این دریچه‌ها ایجاد روزنه‌هایی به منظور انتقال حرارت تولید شده توسط باتری سلولی هیدروژنی به محیط اطراف و بیرونی دستگاه است. در حال حاضر تنها نمونه‌ای که از پیاده‌سازی این تکنولوژی و سیستم جدید ارائه شده همین آیفون 6 است، اما گفته شده که کمپانی Intelligent Energy به سختی در تلاش است تا این تکنولوژی را هرچه سریع‌تر توسعه داده و به مرحله‌ی اجرا و بهره‌برداری برساند. در این بین پیش‌بینی‌های انجام شده حاکی از آن است که این تکنولوژی حداقل تا دو سال آینده به مرحله‌ی بهره‌برداری نخواهد رسید.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.