مرورگر firefox برای سیستم عامل ios9منتشر شد

1 مرداد 1397

خبر خوشی منتشر شده است که حسابی آن دسته از کاربران دستگاه‌های ios را که بی‌صبرانه انتظار عرضه‌ی نسخه‌ی جدید مرورگر فایرفاکس را بر روی سیستم‌عامل ios می‌کشیدند، خوشحال خواهد کرد، چرا که موزیلا سرانجام به منظور بررسی‌های اولیه و دریافت بازخوردهای مثبت و منفی مخاطبان، نسخه‌ی Preview مرورگر فایرفاکس را برای استفاده در اختیار کاربران سیستم‌عامل ios قرار داده است. البته این نکته‌ی ناخوشایند هم در مورد این خبر وجود دارد که در حال حاضر امکان استفاده از این نسخه‌ی اولیه تنها در کشور نیوزیلند وجود دارد.

شرکت موزیلا در مورد این موضوع بر روی وبلاگ شرکت توضیح داده است که علت اصلی عرضه‌ی این نسخه‌ی اولیه، تنها برای استفاده‌ی کاربران یک کشور، گردآوری بازخوردهای مخاطبان و اصلاح مشکلات احتمالی موجود، پیش از عرضه‌ی نهایی برنامه بوده است، مدیران موزیلا در وبلاگ این شرکت اظهار داشته‌اند که:

«هدف نهایی ما خلق تجربه‎ا‌ی ویژه برای کاربران سیستم‌عامل ios هنگام کار کردن با مرورگر فایرفاکس است. بنابراین، با این نسخه‌ی اولیه، تلاش خواهیم کرد تا حد امکان بازخوردهای کاربران را گردآوری کنیم و پیش از آن که این نسخه‌ی ابتدایی را برای استفاده در اختیار کاربران بیش‌تری در کشورهای دیگر قرار دهیم یا این که نسخه‌ی نهایی برنامه را برای استفاده‌ی عموم منتشر کنیم، مشکلات احتمالی موجود را برطرف نموده و اصلاح کنیم. در واقع، نظراتی که بعد از این عرضه‌ی اولیه به دستمان خواهد رسید به ما کمک می‌کند تا قابلیت‌های جدیدی را به مرورگر فایرفاکس برای استفاده بر روی سیستم‌عامل ios اضافه کنیم و بدین ترتیب محصول کامل‌تری را تا چند ماه دیگر از طریق اپ‌استو اپل در اختیار کاربران دستگاه‌های ios قرار دهیم.»

به نظر می‌رسد که برنامه‌نویسان در شرکت موزیلا قصد دارند تا بر اساس بازخورهایی که بعد از عرضه‌ی اولیه‌ی برنامه‌ی خود بدست خواهند آورد، ویژگی‌هایی مانند جست‌وجوی هوشمند را که در گشت‌وگذارهای اینترنتی مخاطب را یاری می‌کنند و پیشنهادهایی را نیز برای جست‌وجوی مؤثرتر در اختیار وی قرار می‌دهند را به دقت وارسی کنند و به محک نقد و بررسی گذارند. دولوپرهای مرورگر جدید فایرفاکس برای سیستم‌عامل ios همچنین تلاش خواهند کرد تا از این فرصت برای آزمایش ویژگی Firefox Accounts نیز استفاده نمایند، قابلیتی که به مخاطب برنامه اجازه خواهد داد تا به history، رمزهای عبور و زبانه‌های ذخیره شده بر روی برنامه دسترسی داشته باشد و بدین ترتیب به سادگی نوشیدن جرعه‌ای آب، از مرورگر فایرفاکس بر روی دستگاه‌های مختلف استفاده کند.

در این نسخه‌ی جدید از قابلیت تازه‌ای نیز رونمایی شده است که Visual Tabs نامیده می‌شود و از طریق فراهم آوردن راهنمایی دیداری، مخاطب را در انتخاب زبانه‌ی مورد نظر خود از میان گزینه‌های موجود، یاری می‌کند.

نسخه‌ی ios مرورگر فایرفاکس، اولین اپلیکیشن شرکت موزیلا بر روی اپ‌استور اپل محسوب نمی‌شود و در سال 2010 میلادی این شرکت، اپلیکیشن Firefox Home را برای استفاده‌ بر روی دستگاه‌های ios ارائه کرده بود، برنامه‌ای که تا حدی تجربه‌ی کار با مرورگر فایرفاکس را بر روی دستگاه‌های ios در اختیار کاربران این دستگاه‌ها قرار می‌داد.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.