راهنمای نصب تنظیمات در سیستم عامل ios9

1 مرداد 1397

اپلیکیشن Setting یکی از پر استفاده‌ترین برنامه‌ها بر روی ios محسوب می‌شود و به همین خاطر نیز به دفعات کاربران قسمت‌های مختلف این اپلیکیشن را زیر و رو می‌کنند و این برنامه را مورد پرس‌وجو و استنتاق قرار می‌دهند. برای استفاده از امکانات مختلف Setting، مخاطب می‌بایست، با نشانی قابلیت مورد نظر خود به خوبی آشنا باشد تا بتواند در اسرع وقت، ویژگی مورد نیاز را فعال کند. به عنوان مثال اگر کاربری قصد دارد تا به قابلیت Accessibility دسترسی داشته باشد، باید دقیقاً بداند که این قابلیت را می‌تواند در کدامیک از کوچه، پس کوچه‌های اپلیکیشن Setting پیدا کند.

با معرفی سیستم‌عامل ios 9، کاربران دستگاه‌های ios دیگر می‌توانند با سرگردانی و گشت و گذار بی‌پایان در Setting وداع کنند و با کمک امکان جست‌وجوی جدیدی که بر روی این برنامه پیش‌بینی شده است، در کم‌ترین زمان ممکن، یک راست، سر وقت ویژگی بروند که چشم انتظارش بوده‌اند.

برای این که قادر باشید تا به درستی تنظیمات دستگاه را جست‌وجو کنید، لازم است تا از سیستم‌عامل ios 9 بر روی دستگاه خود استفاده کنید. در صورتی که قبلاً ios 9 را بر روی دستگاه خود نصب کرده‌اید، می‌توانید وارد بخش تنظیمات شوید و صفحه‌ی نمایش را به سمت پایین بکشید تا به نوار ابزار جست‌وجو در بالای محیط کاربری این اپلیکیشن دسترسی پیدا کنید.

پس از این که موفق شدید تا به نوار جست‌وجو دسترسی پیدا کنید، می‌توانید نام قابلیتی را که بر روی Setting به دنبال آن هستید را در این قسمت تایپ کنید تا به نتایجی که می‌توانند در این زمینه راهگشای کارتان باشند در چشم به هم زدنی، دسترسی پیدا کنید.

به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در کنار نتایج نمایش داده شده، مسیرهای احتمالی دسترسی به موارد یافت شده نیز به منظور راحتی بیش‌تر کار مخاطب، در اختیار وی قرار می‌گیرند تا کاربر از مسیر دسترسی به قابلیت‌ مورد نظرش برای استفاده‌های آتی آگاهی و اطلاع داشته باشد.

حضور نوار ابزار جست‌وجو بر روی اپلیکیشن Setting در سیستم‌عامل ios 9، باعث شده است تا مخاطب قادر باشد تا در طرفه‌العینی، ویژگی مورد نظرش را در قسمت تنظیمات سیستم‌عامل جست‌وجو کند و بیابد. البته باید به این نکته توجه داشت که دسترسی به نوار جست‌وجو، به معنای پیدا کردن تمام قابلیت‌های Setting نیست و کاربر باید لااقل سرنخی از امکانی که به دنبال آن می‎گردد، داشته باشد تا بتواند سراغ این امکان را از نوار جست‌وجوی Setting بگیرد.

از این مسأله نیز نباید غافل شد که نوار جست‌وجوی Setting توانمندی‌های گوگل را ندارد و باید دقیقاً کلیدواژه‌های مورد نظر را در اختیار داشته باشید تا با کمک آن بتوانید نشانی کامل هر ویژگی را بر روی تنظیمات دستگاه پیدا کنید.

احتمالاً این قابلیت جدید می‌تواند حسابی به کار آن دسته از کاربرانی بیاید که به تازگی به جمع خانواده‌ی اپلی‌ها پیوسته‌اند و آشنایی زیادی با تنظیمات سیستم‌عامل ios و ریزه‌کاری‌ها و جزئیات آن ندارند. از سوی دیگر با سرعتی که هر روزه به امکانات و قابلیت‌های سیستم‌عامل ios اضافه می‌شود، این ویژگی جدید می‌تواند کار مخاطبانی را که تمایل دارند تا حد امکان از تمامی امکانات عرضه شده بر روی هر نسخه‌ی جدید استفاده نمایند، راحت‌تر و ساده‌تر کند.

تنها انتقادی که می‌شود به قابلیت جست‌وجو در تنظیمات سیستم‌عامل ios 9، داشت این موضوع است که در حال حاضر این امکان به محض باز کردن اپلیکیشن Setting در دسترس مخاطب قرار نمی‌گیرد و کاربر مجبور است برای پیدا کردن آن، حتماً صفحه‌ی نمایش را به سمت پایین اسکرول کند تا نوار جست‌وجو در بالای صفحه ظاهر شود. هنوز مشخص نیست که این مسأله ناشی از یک باگ نرم‌افزاری است یا از خلاقیت برنامه‌نویسان شرکت اپل، آب می‌خورد. در هر صورت، به نظر می‌رسد اگر این موضوع در نسخه‌های جدیدتر ios 9 اصلاح شود، استفاده از این قابلیت برای کاربران دستگاه‌های ios، لذتبخش‌تر باشد.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.