قابلیت نصب چندین سیستم عامل در گوشی های سونی

1 مرداد 1397

همیشه کاربران دوست داشتند در دنیای سیستم‌عامل‌ها چندین انتخاب داشته باشند و گزینه‌های دیگر را هم تجربه کنند. سال‌ها است روی کامپیوترهای شخصی قابلیت‌ بوت دوگانه و چندگانه سیستم‌عامل‌های مختلف در کنار یکدیگر فراهم شده است و اکنون به نظر می‌رسد به زودی شاهد این قابلیت روی گوشی‌های هوشمند خواهیم بود. سونی اولین شرکتی است که دل به دریا زده و رسماً امکان نصب سیستم‌عامل‌های غیرآندرویدی را روی اسمارت‌فون‌هایش را فراهم کرد.

نصب ROM جدید یک روش بسیار خوب برای به‌روزرسانی گوشی‌های قدیمی است که امکان ارتقاء به سیستم‌عامل‌های جدید را ندارند. تا کنون با انواع تکنیک‌های روت کردن گوشی‌های موبایل و سوار کردن حقه‌های عجیب و غریب می‌شد یک سیستم‌عامل جدید و سفارشی را روی اسمارت‌فون نصب کرد اما سونی روشی ساده‌تر و قانونی پیش پای کاربران قرار می‌دهد. این شرکت مجموعه‌ای از بوت‌لودرها را منتشر کرد که امکان بوت شدن از روی پارتیشن‌های بازیابی را فراهم می‌کنند. این بوت‌لودرها اصلی‌ترین نیازمندی برای نصب و بوت یک سیستم‌عامل دیگر روی گوشی‌های موبایل هستند.

این حرف به این معنی نیز هست که کاربران از این پس آزادی عمل بیشتری برای نصب ROM جدید و انواع سیستم‌عامل‌ها را دارند و توسعه‌دهند‌گان دیگر نیاز نیست زمان زیادی صرف اصلاح سیستم ساخت آندروید در بسته بازیابی با ایمیج‌های بوت کنند. با اجازه‌ای که کاربران برای ساخت ایمیج‌های بازیابی روی هر AOSP یافتند، می‌توانند سیستم‌عامل‌هایی به غیر از آندروید مانند فایرفاکس یا اوبونتو تاچ را روی گوشی نصب کنند.

اولین دستگاه‌هایی از سونی که قابلیت نصب سیستم‌عامل‌های دیگر را یافتند و برایشان بوت‌لودرهای مخصوص منتشر شده است، گوشی‌های سطح پایین مبتنی بر پردازنده ARM Cortex-A7 مانند Xperia T2 Ultra، Xperia T3، Xperia M2 و Xperia E3 هستند. سونی اعلام کرده است به زودی اسمارت‌فون‌های دیگری به این مجموعه افزوده می‌شوند ولی هنوز معلوم نیست این قابلیت برای گوشی‌های رده بالا و پرچم‌دار نیز فعال خواهد شد یا خیر. با این حرکت سونی می‌توان امیدوار بود شرکت‌های سازنده گوشی تلفن همراه دیگر بازار هم چنین قابلیتی را فراهم سازند تا کاربران با آزادی بیشتری بتوانند گوشی و سیستم‌عامل موبایل دلخواهشان را انتخاب و استفاده کنند.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.