قابلیت های هوشمندانه ios9

1 مرداد 1397

 ios 9 در رخداد WWDC شرکت اپل، از آخرین ویراست قابلیت Siri و ویژگی‌ها و توانایی‌های تازه‌ای که به سیستم‌عامل ios اضافه شده‌اند، رونمایی کرد. به نظر می‌رسد با این تغییرات جدید، قابلیت Siri رابط کاربری متفاوتی پیدا کرده است و نسبت به گذشته هوشمندتر نیز شده است.

برای مثال با انجام تغییرات تازه، اکنون دیگر آن قدر Siri هوش و خلاقیت به خرج می‌دهد که هر زمان از این دستیار دیجیتال، تصاویر خاصی را از زمان و مکانی مشخص، طلب کنید Siri این تصاویر را بدون مشکل خاصی در اپلیکیشن Photos برای شما به نمایش گذارد. در کنار هوشمندی بیش‌تر دستیار دیجیتال ios 9، این سیستم‌عامل هنگام مواجهه با Reminders نیز با دقت بیش‌تری نسبت به گذشته عمل می‌کند و تلاش می‌کند تا فرمان‌هایی را که توسط کاربر اجرا می‌شوند را به همراه برنامه‌ یا اپلیکیشن مورد استفاده بدون بروز خطا یا اشتباه شناسایی کند و تشخیص دهد. شرکت اپل در قالب سیستم‌عامل ios 9 این امکان را برای دولوپرها و برنامه‌نویسان فراهم کرده است تا ویژگی جست‌وجو را نیز به برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های طراحی شده‌ی خود اضافه کنند و از این طریق استفاده از این برنامه‌ها را برای مخاطبان و کاربران احتمالی ساده‌تر کنند.

از دیگر قابلیت‌های تازه‌ای که بر هوشمندی سیستم‌عامل ios 9 می‌افزاید می‌توان به Proactive اشاره کرد. این قابلیت extension تازه‌ای است که با آگاهی‌ بینامتنی خود، از اطلاعات مختلفی مانند موقعیت کاربر، اتصالات اینترنتی و زمان به منظور خدمت‌رسانی بیش‌تر به مخاطبان دستگاه‌های ios استفاده می‌کند. برای مثال این قابلیت تازه می‌تواند زمانی که از هدفون برای گوش سپردن به موسیقی استفاده می‌شود، اطلاعات آهنگ در حال پخش را برای کاربر دستگاه نمایش دهد یا به صورت خودکار دعوت‌های جدید را به برنامه‌ی Calendar دستگاه اضافه کند. Proactive این توانایی را نیز دارد تا با جست‌وجو در ایمیل‌های کاربر، شماره تلفن‌هایی را که در فهرست تماس‌ها ذخیره نشده‌اند را نیز پیدا کند و شناسایی نماید. با فعال کردن قابلیت Proactive هر زمان که صفحه‌ی اسکرین خانه‌ی دستگاه را به سمت چپ بکشید، فهرستی از مخاطبانی که احتمالاً در صدد تماس با آن‌ها هستید را به همراه برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که احتمالاً قصد استفاده از آن‌ها را دارید، با توجه به سابقه‌ی کاربری خود در گذشته، بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه مشاهده خواهید کرد.

توانمندی‌های قابلیت Proactive تنها در حوزه‌ی تسریع انجام امور روزمره‌ خلاصه نمی‌شود و این ویژگی تازه، ترفندهایی نیز برای دیگر نیاز‌های احتمالی مخاطبان دارد، برای نمونه Proactive می‌تواند ترافیک موجود در مسیرهای مورد نظر مخاطب را وارسی کند و در صورت نیاز به مخاطب اطلاع دهد که برای رسیدن به موقع به مقصد مورد نظر کمی زودتر حرکت کند.

نکته‌ی قابل توجه در مورد قابلیت Proactive این که این ویژگی تازه برای انجام وظایف درخواستی نیازی به اپل آیدی کاربر ندارد، هیچ گونه اطلاعات محرمانه‌ای را با اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های متفرقه به اشتراک نمی‌گذارد و به خوبی از هویت کاربران در برابر سوءاستفاده‌های احتمالی محافظت می‌کند.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.