بررسی مقاوت گوشی هوشمند ایفون

1 مرداد 1397

خوشبختانه Consumer Reports در آزمایش استانداردی گوشی‌های آی‌فون ۶ و ۶ پلاس را با با گوشی‌های اندرویدی اچ تی سی وان ام ۸، ال جی G3 و سامسونگ گلکسی نوت ۳ مقایسه کرده است.

 

 

میزان مقاومت گوشی آی‌فون ۶ از ۶ پلاس کمتر است: برای خم کردن آی‌فون ۶ پلاس حدود ۴۱ کیلوگرم فشار لازم است، در صورتی که برای خم کردن آی‌فون ۶ نیاز به ۳۲ کیلوگرم فشار لازم است.

نکته جالب دیگر این است که میزان مقاومت گوشی آی‌فون ۶ علیرغم همه این جنجال‌ها درست شبیه اچ تی سی وان ام ۸ است! ولی باید دید چرا در مقایسه با محصول قدیمی اپل یعنی آی‌فون ۵، این اندازه مقاومت گوشی‌های جدید پایین آمده است.نکته سوم این است که مقاومت آی‌فون ۶ و ۶ پلاس «کافی» به نظر می‌رسد، چون مثلا برای خم کردن آی‌فون ۶، باید نیرویی به اندازه ۷۰ پوند، معادل ۳۲ کیلوگرم وارد کرد.و نکته آخر مقاومت قابل تحسین گلکسی نوت ۳ است که می‌تواند در مقابل نیرویی ۶۸ کیلوگرمی هم مقاومت کند!

در جدولی که می‌بینید، ستون وسطی نشاندهنده آستانه تحمل گوشی برای خم شدن و ستون دیگر نشاندهنده آستانه تحمل گوشی قبل از جدا شدن کیس گوشی است.

این هم بلایی که سر گوشی آی‌فون ۶ پلاس بعد از تست آمد.

مسئله دیگر این است که طرفداران اپل، در مورد اصالت ویدئوی مشهوری که در آن شخصی با دست خالی آی‌فون ۶ پلاس را خم کرد، اظهار تردید کرده‌اند، آنها متوجه شده‌اند که در دقیقه یک و ۳۸ ثانیه این ویدئو، پرشی غیرطبیعی در ویدئو وجود دارد و بعد از این پرش است که گوشی خم شده نشان داده می‌شود. (این ویدئو تا حالا بیش از ۴۲ میلیون بار دیده شده است.)

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.