راه حل برطرف کردن مشکل دکمه HOMEایفون

1 مرداد 1397

با گذشت زمان و استفاده‌ی مداوم از دکمه‌ی Home بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد، این گزینه‌ی کاربردی، طراوت و شادابی عهد شباب خود را از دست می‌دهد و آنطور که باید و شاید، درخواست‌ها و فرمان‌های مورد نظر مخاطب را اجابت نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا دکمه‌ی Home یا با تأخیر به کلیک کاربر پاسخ گوید یا این که کاربر را مجبور کند تا با کلیک‌های چندباره و پشت سرهم به مقصود و هدف مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

 

خوشبختانه، راهکاری تقریباً قدیمی وجود دارد که به کاربر کمک می‌کند تا بدون دردسر یا تأخیر، پاسخِ درخواست مورد نظرش را از دکمه‌ی Home گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود دریافت کند و بدون آن که به ابزار خاصی نیاز داشته باشد تا قاب دستگاه را باز کند و دکمه‌ی Home را دستکاری کند، مشکل تأخیر در پاسخگویی دکمه‌ی Home را بر طرف کند.

علی‌رغم این که برطرف کردن این مشکل آزار دهنده، ممکن است پیچیده و سخت به نظر برسد، تنها با دنبال کردن سه گام ساده، می‌توان دوباره سرزندگی روزهای جوانی را به دکمه‌ی Home گوشی آیفون یا تبلت آیپد بازگرداند:

 ابتدا یکی از برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌هایی را که به صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه ios شما نصب شده‌اند، (برنامه‌هایی مانند Weather) را بر روی دستگاه مورد نظر خود باز کنید.دکمه‌ی Power یا Sleep/Wake را بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود فشار دهید و تا زمان ظاهر شدن عبارت slide to power off بر روی صفحه‌ی اسکرین دستگاه، نگه دارید.در این مرحله، دکمه‌ی Power را رها کنید و به جای آن، دکمه‌ی Home را انتخاب نموده و تا زمان ناپدید شدن عبارت slide to power off از روی صفحه‌ی نمایش دستگاه، نگه دارید.

با انجام گام‌های اشاره شده، اپلیکیشن یا برنامه‌ای که پیش‌تر بر روی صفحه فعال نموده‌اید، بسته خواهد شد و از این به بعد هر زمان به کمک دکمه‌ی Home بر روی گوشی آیفون یا تبلت آیپد خود نیاز داشته باشید، می‌توانید انتظار عملکرد قابل‌قبول‌تری را از این گزینه‌ی کاربردی داشته باشید.

اگر چه این راهکار، از جمله‌ی راه‌حل‌های قدیمی رفع مشکل عدم پاسخگویی دکمه‌ی Home بر روی دستگاه‌های ios محسوب می‌شود، هنوز به درستی مشخص نیست که چرا انجام گام‌های اشاره شده در این راهکار، باعث بهبود عملکرد دکمه‌ی Home گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد می‌شود و چرا باید در این ترفند قدیمی از اپلیکیشن‌هایی استفاده شود که به صورت پیش‌فرض و از قبل بر روی دستگاه مورد نظر نصب شده‌اند.

با تمام این حرف و حدیث‌ها، آن چه که اهمیت دارد دسترسی به عملکرد بهتر برای دکمه‌ی Home می‌باشد و این راهکار قدیمی هر کاری که می‌کند، در اغلب موارد در رفع مشکل پاسخگویی دکمه‌ی خانه‌ی دستگاه موفق عمل می‌کند و صرف نظر از این که از چه مسیری استفاده می‌کند، مخاطب را به مقصد و مقصود مورد نظرش می‌رساند.

اگر پس از استفاده از این راهکار قدیمی، همچنان عملکرد دکمه‌ی Home بر روی دستگاه ios شما راضی کننده نیست، احتمالاً با مشکلی سخت‌افزاری روبه‌رو هستید و برای برطرف کردن آن چاره‌ای جز باز کردن و دستکاری دکمه‌ی Home دستگاه نخواهید داشت.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که با فعال کردن قابلیت Assistive Touch از مسیر Settings > General > Accessibility > Assistive Touch می‌توانید به گزینه‌ی جایگزینی برای انجام کارهای دکمه‌ی Home بر روی صفحه‌ی نمایش دستگاه خود دسترسی داشته باشید.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.