نکاتی برای صرفه جویی در باتری ایفون و ایپد

1 مرداد 1397

یکی از سودمندترین ویژگی‌های سیستم‌عامل ios 9، قابلیت Low Power Mode می‌باشد که می‌تواند عمر باتری دستگاه را تا سه ساعت افزایش دهد. کاربر سیستم‌عامل ios 9 این اختیار را دارد تا هر زمان که تمایل داشت به صورت دستی، قابلیت Low Power Mode را از قسمت Setting دستگاه فعال کند. همچنین اپلی‌ها برای راحتی بیش‌تر مخاطب محصولات خود، این ویژگی جدید را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که هر زمان شارژ باتری دستگاه به مرز 20 یا 10 درصد رسید به کاربر توصیه کند تا برای صرفه‌جویی بیش‌تر در شارژ باقی مانده‌ی دستگاه، این قابلیت را فعال نماید. از طرف دیگر Low Power Mode می‌تواند هر زمان شارژ باتری از محدوده‌ی 80 درصد، عبور کرد، به صورت خودکار غیر فعال شود تا مخاطب با فراغ بال و بدون نگرانی از محدودیتی خاص، از امکانات مختلف دستگاه ios خود استفاده کند.

 

 کاربرانی که می‌خواهند از قابلیت Low Power Mode استفاده کنند باید آمادگی پرداخت هزینه‌های لازم را برای بهره‌مند شدن از این ویژگی تازه داشته باشند.، چرا که Low Power Mode بر کارآیی ios 9 تأثیر منفی می‌گذارد و امکان انجام فرمان‌های مختلف را به صورت multitasking محدود می‌کند.

قابلیت Low Power Mode، چگونه شارژ باتری دستگاه را افزایش می‌دهد؟

ویژگی Low Power Mode از طریق دستکاری برخی از قابلیت‌های موجود بر روی سیستم‌عامل ios این امکان را بدست می‌آورد تا عمر باتری دستگاه را در هر بار شارژ، تا چند ساعتی افزایش دهد:

روشنایی صفحه‌ی نمایش: این قابلیت به میزان اندکی از روشنایی صفحه‌ی اسکرین دستگاه ios می‌کاهد تا بدین ترتیب در مصرف باتری صرفه‌جویی کرده باشد. البته کاربر این اجازه را دارد تا در صورت تمایل به صورت دستی، دوباره روشنایی صفحه‌ی نمایش را افزایش دهد.

قفل خودکار صفحه‌ی نمایش: Low Power Mode صفحه‌ی اسکرین را پس از گذشت 30 ثانیه، به صورت خودکار قفل می‌کند و پس از فعال شدن این ویژگی امکان تغییر این مورد، توسط کاربر وجود ندارد.

جلوگیری از Refresh شدن اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه: این موضوع باعث می‌شود تا برنامه‌های مختلف امکان آپدیت بدون کسب اجازه از مخاطب را نداشته باشند. در این وضعیت، محتوای جدید تنها در صورتی برای اپلیکیشن خاص دانلود می‌شود که این اپلیکیشن، توسط کاربر دستگاه، فعال شده باشد.

کاهش کارآیی Mail: با فعال شدن Low Power Mode، دیگر اعلانی هنگام دریافت ایمیل‌های تازه برای کاربر ارسال نخواهد شد و کاربر تنها در صورتی می‌تواند از حال و روز ایمیل‌های تازه‌اش با خبر شود که اپلیکیشن Mail را فعال کند.

غیر فعال شدن دانلودهای خودکار: با به کار افتادن Low Power Mode، دانلود خودکار هر گونه اطلاعاتی متوقف می‌شود و دانلود هر محتوای جدیدی نیازمند اجازه‌ی دستی کاربر است.

کمرنگ شدن جلوه‌های ویژه: به نظر می‌رسد، قابلیت Low Power Mode، اندکی از شور و هیجان جلوه‌های ویژه بر روی ios 9، می‌کاهد و ویژگی‌هایی مانند سایه‌روشن آیکون‌ها و Dynamic Wallpaper را به صورت موقت، غیر فعال می‌کند.

کاهش کارآمدی و Performance دستگاه: یکی از مواردی که با فعال شدن Low Power Mode، رخ می‎دهد و احتمالاً برای کاربران دستگاه‌های ios، تعجب‌برانگیز باشد، کاهش کارآمدی دستگاه پس از فعال شدن این قابلیت بر روی ios 9 می‌باشد. آزمایش‌های benchmark گوشی ایفون 6 اس پلاس نشان می‌دهد که پس از فعال شدن Low Power Mode، این گوشی در حالت تک‌هسته‌ای امتیاز 1465 و در وضعیت چندهسته‌ای نیز امتیاز 2491 را کسب کرده است، در صورتی که همین ارقام در حالت عادی برای آیفون 6 اس پلاس، به ترتیب 2510 و 4360 می‎باشد. در واقع این اعداد و ارقام به این معنا هستند که کارآیی گوشی آیفون 6 اس پلاس در حالت Low Power Mode تقریباً با گوشی آیفون 5 اس برابر است

غیر فعال شدن قابلیت Hey Siri: این ویژگی که همواره بر روی آیفون‌های 6 اس و 6 اس پلاس، گوش به زنگ فرمان‌های کاربر دستگاه می‌باشد با فعال شدن Low Power Mode، در مرخصی اجباری به سر می‌برد تا در صرفه‌جویی مصرف باتری نقش مفیدی ایفا کرده باشد.شاید یکی از بهترین زمان‌ها برای فعال کردن قابلیت Low Power Mode، شب‌ها هنگام خواب کاربر دستگاه و به ویژه مواقعی باشد که امکان شارژ گوشی در این بازه‌ی زمانی وجود ندارد. بدین ترتیب، صبح، احتمالاً دستگاه شارژ کافی را برای پاسخ‌گویی  به فرمان‌های مخاطب خود در اختیار خواهد داشت.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.