ویژگی تصویر در تصویر ایپد

1 مرداد 1397

iOS 9 حالا بیشتر از همیشه برای آی‌پد بهینه‌سازی شده است. صفحه مالتی‌تسکینگ حالا با آیفون تفاوت دارد و به راحتی می‌توانید درست شبیه به تبلت‌های ویندوزی اپلیکیشن‌ها را به سمت راست یا چپ بچسبانید و از دو اپ به صورت همزمان استفاده کنید.

 

با توجه به این که ویژگی تصویر در تصویر باید به توان سخت‌افزاری لازم به منظور نمایش همزمان فایل‌های ویدیویی به همراه اپلیکیشن‌های مختلف دسترسی داشته باشد، از این قابلیت تنها می‌توان بر روی آیپدهایی استفاده کرد که از پردازشگر 64 بیتی A7 اپل یا مدل‌های بالاتر بهره می‌برند، این مدل‌ها عبارت‌اند از:آیپد پرو_آیپد ایر 2_آیپد ایر_آیپد مینی 3_آیپد مینی 2

 

فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر

برای این که بتوان از قابلیت تصویر در تصویر بر روی برنامه یا اپلیکیشنی استفاده کرد، لازم است که طراحان آن برنامه‌ی خاص، از قبل امکان دسترسی به این قابلیت را برای مخاطبان اپلیکیشن خود فراهم کرده باشند.

 بر روی آیپد خود اپلیکیشنی را که برای تماشای فایل‌های ویدیویی استفاده می‌کنید، فعال کنید. (برای این منظور می‌توانید از برنامه‌ی پیشفرض Videos اپل استفاده کنید.) فایل ویدیویی را که می‌خواهید نمایش دهید، پیدا کنید.Play را لمس کنید تا ویدیوی مورد نظر نمایش داده شود. گزینه‌ی تصویر در تصویر را برای فعال کردن این ویژگی لمس کنید.

کنترل فعالیت تصویر در تصویر

دکمه‌ی تصویر در تصویر (PIP)، کاربر را به محیط کاربری اپلیکیشنی که اختیار ویدیوی مورد نظر را در دست دارد، می‌فرستد و ویدیو را در حالت full screen نمایش می‌دهد.
گزینه‌های pause/play همانطور که از نامشان پیداست، نمایش ویدیو را متوقف می‌کنند و دوباره تصویر را به نمایش در می‌آورند.
دکمه‌ی Close این قابلیت را به طور کامل می‌بندد و مخاطب را به حال خود رها می‌کند تا آن چه را که دل تنگش می‌خواهد با برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف انجام دهد.

نوار بسیار باریکی نیز در زیر تمامی این دکمه‌ها قرار دارد که به کاربر زمان سپری شده از ویدیوهای نمایش داده شده را نشان می‌دهد، البته مخاطب نمی‌تواند با استفاده از این نوار تصویر را جلو یا عقب کند.

 تغییر اندازه و موقعیت پنجره ی تصویر در تصویر

برای تغییر اندازه و موقعیت تصویر در تصویر بر روی آیپد، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 با دو انگشت خود پنجره‌ی برنامه را لمس کنید.انگشتان خود را به طرف یکدیگر را بکشید تا بدین ترتیب پنجره را کوچک کنید.در صورتی که می‌خواهید قاب برنامه را بزرگ‌تر کنید، انگشتان خود را بر روی پنجره‌ی تصویر در تصویر از هم دور کنید.هر زمان که به اندازه‌ی مطلوب دست پیدا کردید، این پنجره را به حال خود رها کنید.

پنهان کردن قاب تصویر در تصویر

 یک انگشت خود را بر روی پنجره‌ی برنامه قرار دهید. دیواره‌ی کناری برنامه را به بیرون صفحه‌ی اسکرین آیپد خود بکشید.در این وضعیت به زبانه‌ی باریکی در کنار صفحه دسترسی خواهید داشت و از این گزینه می‌توانید برای ظاهر کردن دوباره‌ی قاب تصویر در تصویر، استفاده کنید.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.