تنظیمات 3D Touchایفون

1 مرداد 1397

قابلیت 3D Touch، جابه‌جایی میان برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها را برای کاربران گوشی‌های آیفون 6 اس، ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند و به این دستگاه‌های ios کمک می‌کند تا با هوشمندی بیش‌تری از پس انجام فرمان‌های مورد نظر مخاطبان خود برآیند. اپلی‌ها برای این که کاربران نسل جدید گوشی‌های آیفون به راحتی امکان استفاده از قابلیت 3D Touch را داشته باشند، این ویژگی را به صورت پیش‌فرض بر روی آیفون‌های 6 اس، فعال کرده‌اند و بنابراین، کاربر بدون این که به انجام کار خاصی نیاز داشته باشد، می‌تواند از امکانات 3D Touch بر روی گوشی آیفون خود بهره‌مند شود. البته مثل اغلب موارد، در این زمینه نیز، برنامه‌نویسان شرکت اپل انتخاب نهایی را به کاربران آیفون 6 اس و 6 اس پلاس، واگذار کرده‌اند تا در صورت تمایل قابلیت 3D Touch را غیر فعال کنند یا این که از این ویژگی تنها در مواقع نیاز استفاده نمایند.

 

 

 

آموزش فعال و غیر فعال کردن قابلیت 3D Touch؛

برای اعمال تغییرات بر روی ویژگی 3D Touch باید به قسمت Accessibility بروید و برای این منظور گام‌های زیر دنبال کنید:

 اپلیکیشن Setting را بر روی دستگاه مورد نظر خود فعال کنید. در قسمت Setting به مسیر General > Accessibility > 3D Touch بروید.هنگامی که وارد قسمت 3D Touch شدید، این اجازه را خواهید داشت تا این قابلیت را خاموش یا روشن کنید.

خوشبختانه به لطف حضور قابلیت 3D Touch بر روی نسل جدید گوشی‌های آیفون، اجرای فرمان‌های لمسی برای کاربران این دستگاه‌ها، به تجربه‌ی کاملاً متفاوتی تبدیل شده است. اما همیشه هر فناوری تازه‌، در ابتدای کار مسائل خاص خودش را دارد و ممکن است کاربران تازه‌کار به اندکی زمان نیاز داشته باشند تا قِلِق درست این تکنولوژی جدید را بدست آورند. بهرحال، برای این که مصائب و مشکلات مخاطبان 3D Touch کم‌تر شود، دولوپرهای اپل، امکان شخصی‌سازی و اعمال تغییرات را به منظور استفاده‌ی راحت‌تر از این قابلیت فراهم آورده‌اند.

راهنمای تنظیم میزان حساسیت 3D Touch بر روی گوشی‌های آیفون؛

برای این که در هنگام کار با 3D Touch و فعال کردن این قابلیت دچار مشکل نباشید و یا این که تصادفاً این قابلیت را بر روی گوشی آیفون، فعال نکنید، می‎توانید 3D Touch و حساسیت کار کردن با آن را مطابق میل و سلیقه‌ی خود تغییر دهید:

اپلیکیشن Setting را بر روی صفحه‌ی خانه دستگاه فعال کنید.در این قسمت به مسیر General -> Accessibility -> 3D Touch بروید. زمانی که وارد قسمت 3D Touch در تنظیمات دستگاه شدید، با استفاده از اهرمی که برای تنظیم این قابلیت طراحی شده است، می‌توانید 3D Touch را آنطور که بیش‌تر با میل و سلیقه‌ی شما همخوانی دارد، تنظیم کنید و این اهرم را بر روی یکی از گزینه‌های Light، Medium و Firm قرار دهید. گزینه‌ی Light حساسیت 3D Touch را بیش‌تر می‌کند و این قابلیت را با فشار اندک صفحه، فعال می‌نماید و در مقابل گزینه‌ی Firm حساسیت این ویژگی را کم‌تر می‌کند و در نتیجه کاربر را مجبور می‌کند تا برای استفاده از این قابلیت صفحه‌ی نمایش را با شدت بیش‌تری لمس کند. شرکت اپل به صورت پیش‌فرض قابلیت 3D Touch را در وضعیت Medium یا متوسط تنظیم کرده است.

پس از این که حالت پیش‌فرض 3D Touch را تغییر دادید، می‌توانید از امکانِ تستی که در پایین اهرم تنظیم این قابلیت وجود دارد کمک بگیرید تا از درست کار کردن انتخابی که داشته‌اید، اطمینان بدست آورید.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.