معرفی ویزگی force Quite و کشتن برنامه ها

4 تیر 1397

کشتن شوق و ذوق اپلیکیشنی برای باز بودن بر روی صفحه‌ی خانه‌ی دستگاه یا اجبار برنامه‌ای به بسته شدن و ناپدید گشتن از روی صفحه‌ی نمایش، عادت مألوفی نیست که به طور مرتب به کار مخاطبان دستگاه‌های iOS بیاید. اما خب، هر از چندی کاربر iOS نیز مجبور می‌شود برای خلاص شدن از شر اپلیکیشن مزاحمی که با سماجت تصمیم ندارد تا دست از سرش بردارد حداقل در عالم نرم‌افزاری به زور متوسل شود و از راهکاری استفاده کند که به Force Quite و کشتن برنامه، مشهور شده است.

برخی اپلیکیشن‌ها مانند فیس‌بوک و اسکایپ، همیشه ادب و نزاکت را بر روی دستگاه‌های iOS رعایت نمی‌کنند و درست و حسابی وظایفشان را انجام نمی‌دهند، در این جور مواقع به نظر می‌رسد بهترین شیوه‌ی تربیتی که این اپلیکیشن‌های بازیگوش را در سر جایشان خواهد نشاند، استفاده از راه حل Force Quite باشد. البته سیستم‌عامل iOS 9، اشکالات و ناتوانایی‌های برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها را تا حد زیادی مدیریت و کنترل می‌کند. بنابراین، بهتر است تا راهکار Force Quite را به عنوان راه حل نهایی در نظر بگیرید و بدین ترتیب، با Force Quite غیر ضروری برنامه‌ها، بیهوده شارژ دستگاه و وقت خودتان را برای راه‌اندازی مجدد برنامه‌ها تلف نکنید.

راهنمای force quite کردن اپلیکیشن‌ها بر روی آیفون و آیپد؛

اگر چه در iOS 9 شکل و شمایل قابلیت fast app switcher تغییر کرده است، اما همچنان این ویژگی بر همان خط و سیاقی کار می‌کند که مخاطبان iOS 7 و 8 از قبل به آن عادت دارند.

فعال کردن قابلیت fast app switcher

به منظور فعال کردن قابلیت fast app switcher، کلید Home را دو بار فشار دهید یا این که سمت چپ صفحه‌ی نمایش را به صورت 3D Touch لمس کنید. اپلیکیشنی را که می‌خواهید Force Quite کنید، انتخاب کنید.اپلیکیشن مورد نظر را لمس کنید و به سمت بالا و خارج از قاب صفحه‌ی نمایش بکشید.

 

Force Quite کردن چند اپلیکیشن‌ مختلف، بر روی آیفون و آیپد

توصیه می‌شود با توجه به طاقت و توانی که از باتری دستگاه کاسته می‌شود، تا جای امکان از Force Quite کردن همزمان بیش از یک اپلیکیشن، پرهیز کنید، اما بهرحال، اگر چاره‌ی دیگری نداشتید، برای این منظور می‌توانید از راهکار بالا برای Force Quite  کردن حداکثر تا چهار برنامه نیز به صورت همزمان، بهره بگیرید.

 

چگونه یک اپلیکیشن را بدون استفاده از قابلیت fast app switcher، بر روی آیفون یا آیپد با کمک Force Quite، ببندیم؟

اگر بنا به هر دلیلی تمایلی به استفاده از قابلیت fast app switcher، برای بستن اجباری اپلیکیشن مورد نظرتان بر روی سیستم‌عامل iOS ندارید، می‌توانید از راه‌حل قدیمی‌تری که برای این منظور پیش‌بینی شده است و کاربران ساعت اپل با آن آشنایی بیش‌تری دارند، استفاده کنید:

 به محیط کاربری اپلیکیشنی که قصد Force Quite کرن آن را در سر دارید، وارد شوید.دکمه‌ی On/Off را فشار دهید و تا زمان نمایش slide to power off بر روی صفحه‌ی نمایش این دکمه را نگه دارید.کلید Home را فشار داده و آن‌قدر نگه دارید تا مجدداً به سمت صفحه‌ی خانه‌ی دستگاه راهنمایی شوید.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.