اندازه صفحه نمایش گوشی

4 تیر 1397

اندازه صفحه نمایش یکی از مهمترین فاکتورهایی است که خریداران هنگام تصمیم گیری برای خرید یک تلفن هوشمند به آن توجه ویژه ای دارند، هرچند که نمی توان آن را تنها فاکتور مهم در انتخاب دانست. برخی از خریداران به تناسب میان صفحه نمایش و اندازه گوشی نگاه می کنند که نشان می دهد چه میزان از اندازه گوشی توسط صفحه نمایش اشغال شده است. این طور که روند بازار حکایت دارد، علایق مردم این روزها به سمت داشتن گوشی هایی کوچکتر که بخش حداکثری آنها را نمایشگر اشغال کرده است، یا گوشی های با سایز مناسب که لبه های کمی داشته باشد، در حرکت است. 

 


از نظر زیبایی شناسی، روند انتخاب به این صورت در نظر بسیاری از مردم بهترین حالت ممکن است. اگر کاری به مباحث زیبایی شناسی نیز نداشته باشیم چنین انتخابی بخش بیشتری از یک گوشی را به عنوان نمایشگر قابل استفاده در اختیار کاربر قرار می دهد. اگرچه ممکن است برخی از افراد عقیده دیگری داشته باشند و معیار آنها برای انتخاب متفاوت باشد.
 
اما کدام گوشی بیشترین نسبت صفحه نمایش به بدنه گوشی را به خود اختصاص داده است؟ خوشبختانه با توجه به اینفوگراف فراهم شده در Mobilsiden کاربران می توانند جزئیات در مورد اسمارت فون هایی که بیشترین نسبت نمایشگر به بدنه گوشی را دارند، مشاهده کنند. طبق لیست ارائه شده اسمارت فون SHARP AQUOS Crystal بیشتر نسبت اندازه نمایشگر به ابعاد گوشی را با 78.5 درصد به خود اختصاص داده است (که البته عجیب هم نیست). اگر تاکنون این گوشی را از نزدیک و یا در تصاویر واضح مشاهده کرده باشید حتما متوجه خواهید شد که چه نمایشگر بزرگی برای کار کردن در اختیار خواهید داشت. لبه ها در مقایسه با دیگر گوشی ها به طور محسوسی به حداقل ممکن کاهش داده شده است. اما چیزی که تعجب برانگیز است این است که نسل دوم این گوشی یعنی SHARP AQUOS Crystal 2 در رده دوم و پس از SHARP AQUOS Crystal  قرار می گیرد.
 اگر به این اینفوگراف نگاه کنید می بینید که آیفون 5s اپل با داشتن نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه 60.8 درصد در انتهای لیست قرار گرفته است و در کنار آن دستگاه های جدید دیگری مثل آیفون 6 اپل، گلکسی A3 سامسونگ و Oppo R7 نیز دیده می شود. اگر کنجکاو هستید بدانید دو پرچمدار جدید سامسونگ در کجا این رده بنده قرار گرفته اند، می توانید آنها را تقریبا در میانه اینفوگراف پیدا کنید. در این جا نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه گلکسی اس 6 اج سامسونگ 71.7 درصد ذکر شده است و گلکسی اس 6 سامسونگ نسبت ابعادی برابر با 70.6 درصد دارد که اندکی از مدل اج خود کمتر است.

دیگر پرچمداران حال حاضر بازار مثل اکسپریا زد 4 سونی نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه 70.9 درصد را به خود اختصاص داده اند در حالی که مدل پیشین اکسپریا زد 3 این شرکت نسبتی برابر با 71 درصد دارد. توجه داشته باشید که این اعداد تنها بیانگر این موضوع هستند که شما در قسمت جلوی گوشی خود چه مقدار صفحه قابل استفاد در اختیار دارید، اما در واقع باید دید که چه اندازه از این صفحه واقعا مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.
 
 

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.