ویژگی handoff در ایفون

4 تیر 1397

 Handoff در واقع یک سیستم جدید از اپل است که اقدامات شما در یک آیدیوایس را بین تمام آیدیوایس‌های شما به اشتراک می‌گذارد تا اگر خواستید بتوانید بقیه کار خود را از روی یکی دیگر از دیوایس‌های اپلی خود ادامه دهید.Handoff برای کار کردن به دو چیز نیاز دارد. یکی اکانت iCloud شما تا هم مطمئن شود همه دیوایس‌ها برای خودتان است و اطلاعات را با یک دیوایس نا‌آشنا به اشتراک نگذارد و هم اینکه به اطلاعات شما از قبیل پرونده‌ها و عکس‌ها و ویدیوها دسترسی پیدا کند، و دیگری هم بلوتوث LE یا همان کم انرژی.

 

Handoff به شما این امکان را می دهد که یک کار به صورت یکپارچه بر روی یک دستگاه شروع نمایید و آن را بر روی دستگاه دیگری ادامه دهید .برای مثال شما می توانید نوشتن یک ایمیل را بر روی آیفــــون خود شروع نمایید و ادامه نوشتن ایمیل خود موقعی که به پشت دستگاه مـــک خودرسیدید ادامه دهید .و یا اینکه یک صفحه وب را با استفاده از مـــک خود گشوده و وب گردی را از همان صفحه با استفاده از آیپــــد خود ادامه دهید .برای استفاده از این ویژگی دستگاه های شما بایستی به یک حساب کاربری iCloud متصل باشند .Handoff با برنامه هایی مانند Mail ،Safari ،Safari ،Pages ،Numbers ،Keynote ،Maps ،Messages ،Reminders ،Calendar و Contacts کار می کند .همچنین توسعه دهندگان می توانند پشتیبانی از Handoff را بر روی برنامه های شخص ثالث خود اضافه نمایند .

هنگامی که شما کاری را بر روی مـــک خود شروع می نمایید ،یک آیکون مربوط در پایین و سمت چپ لاک اسکرین آیفــــون یا آیپــــد شما به نمایش درخواهد آمد .کشیدن آیکون به سمت بالا باعث می شود آنچه که شما در دستگاه اول خود بر روی آن کار می کردید را به نمایش در بیاورد و به شما اجازه می دهد ادامه کار را بر روی دستگاه دوم ادامه دهید .

موارد مورد نیاز برای استفاده از این قابلیت : 

iPhone 5 یا بالاتر، iPad 4 یا بالاتر، تمامی iPad Mini ها، iPod Touch 5، دستگاه Mac با قابلیت Bluetooth LE ( مکبوک و آیمک هایی که بعد از سال 2012 تولید شده اند )
ورود به یک اپل آیدی روی تمام دیوایس ها
اتصال به یک شبکه وای فای
iOS 8.0 یا بالاتر
سیستم عامل OS X Yosemite 10.10 یا بالاتر

 

نحوه‌ی فعال‌سازی Handoff:

– بر روی OS X Yosemite اپلیکیشن System Preferences را باز کرده و به بخش General بروید. مطابق تصویر زیر گزینه‌ی Allow Handoff between Mac and your iCloud devices را فعال کنید.

– بر روی آی‌دیوایستان به اپلیکیشن Settings رفته و بخش General را باز کنید. Handoff & Suggested Apps را یافته و داخل این بخش گزینه‌ی Handoff را فعال کنید.

دسترسی به Handoff از لاک اسکرین ( Lock Screen ) :

اگر شما به عنوان مثال روی آیپد خود مشغول کار روی نرم افزاری که از قابلیت Handoff پشتیبانی می کند باشید، به صوت اتوماتیک در گوشه چپ پایین صفحه نمایش آیفون شما، آیکون آن نرم افزار ظاهر خواهد شد. حال شما می توانید با لمس آیکون نرم افزار و سوایپ به سمت بالا، وارد آن شده و ادامه کار خود را انجام دهید.

این نکته قابل ذکر است که به دلیل تبادل اطلاعات، ممکن است باز شدن نرم افزار مربوطه اندکی طول بکشد. پس جای هیچ گونه نگرانی نیست.

دسترسی به Handoff از صفحه مالتی تسکینگ ( Multitasking ) :

همچنین اگر در حال کار روی دستگاه دیگر خود باشید، آیکون نرم افزار مربوطه در صفحه مالتی تسکینگ نمایش داده می شود. به منظرو دسترسی، باید فرآیند زیر را طی کنید :

دکمه هوم را دو بار فشار دهید.
به سمت چپ سوایپ کنید تا به صفحه Handoff برسید.
حالا صفحه Handoff را انتخاب کنید تا وارد نرم افزار مربوطه شوید.

 

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.