اگر رمز گوشی اندرویدی را فراموش کردیم، چطور قفلش را باز کنیم؟

4 تیر 1397

خیلی از ما در گوشی مان اطلاعاتی داریم که نمی خواهیم فرد دیگری آنها را ببیند و به آنها دسترسی داشته باشد. تلفن همراه، مثل هر وسیله شخصی دیگر، به صاحبش متعلق است، پس طبیعی است که دیگران نباید از آن استفاده کنند؛ ولی همیشه دوروبر ما افرادی پیدا می شوند که دوست دارند گوشی همه را زیرورو کنند! در چنین وضعیتی قفل کردن گوشی و استفاده از رمز عبور کمک بزرگی به ما می کند.
با قفل کردن گوشی و پسورد گذاشتن روی آن می توانیم به صورت حداقلی امنیت را طوری تامین کنیم که اگر گوشی مان گم شد یا به دست شخص دیگری افتاد، به راحتی نتواند واردش شود و از آن استفاده کند. طبیعی است که تغییر مرتب رمز گوشی تاثیر بسیاری در افزایش امنیتش دارد، ولی مشکلی که خیلی ها با رمزهایجدیدشان دارند این است که نمی توانند خیلی زود آنها را به خاطر بسپارند؛ درنتیجه با فراموش کردن آن به دردسر می افتند.

تا به حال به این فکر کرده اید که اگر روزی رمز عبور قفل گوشی تان را فراموش کردید، چه باید بکنید؟! در این نوشته به شما آموزش می دهیم که چگونهقفل گوشی تان را، در صورت فراموش کردن رمزش، باز کنید، بدون اینکه نیاز باشد آن را به دست تعمیرکار بسپارید.

استفاده از اکانت گوگل

در گوشی های اندرویدی اگر 5 بار پشت سر هم پسورد، پترن یا رمز گوشی تان را اشتباه بزنید، گوشی به مدت 30 ثانیه قفل می شود و به شما اجازه ادامه کار نمی دهد. طبیعتا اگر رمزتان را فراموش کرده باشید، تلاش هایتان برای پیدا کردن رمز درست با آزمون و خطا راه به جایی نمی برد! اینجاست که اندروید به شما راه دیگری پیشنهاد می کند.

 

در صورت فراموش کردن رمز گوشی اندرویدی، این امکان وجود دارد تا با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور اکانت گوگل خودتان قفل گوشی را باز کنید. برای استفاده از این روش باید اکانتتان را از قبل در گوشی وارد کرده باشید. همچنین توجه داشته باشید که این روش تنها برای گوشی هایی با اندروید 4.4 به پایین جواب می دهد.

استفاده از Android Device Managerخب! اگر نتوانستید با اکانت گوگل قفل گوشی تان را باز کنید یا از اندروید 5 روی دستگاهتان استفاده می کنید، بهتر است سراغ Android Device Manager بروید. اندروید دیوایس منیجر یا ADM قابلیتی است که به صورت پیش فرض در اپلیکیشن Google Settings قرار گرفته.

 


برای باز کردن قفل گوشی از این طریق باید گزینه Allow remote lock and erase در بخش Security فعال باشد، در غیر این صورت ADM کمکی به حلمشکل شما نمی کند.

1- به آدرس google.com/android/devicemanager بروید و وارد اکانت گوگل خود شوید.

2- در صفحه بازشده، دستگاه موردنظرتان را انتخاب و سپس روی Lock کلیک کنید.

3- در مرحله بعد از شما خواسته می شود که یک رمز موقت جدید برای گوشی تان انتخاب کنید.

4- در این مرحله رمز فراموش شده گوشی شما پاک می شود و رمز جدید جایگزینش می شود.
 

به یاد داشته باشید که بهتر است پس از باز کردن قفل گوشی تان با هر کدام از این دو روش به بخش تنظیمات گوشی بروید و یک پسورد یا پترن جدیدانتخاب کنید که به خاطر سپردنش ساده تر باشد.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.