چگونه دکمه Home آیفون را بی استفاده کنیم؟!

4 تیر 1397

در گذشته یکی از مشکلات شایع در آیفون هایی که سنسور تاچ آی دی نداشتند خراب شدن دکمه Home دستگاه بود که در این صورت یا باید هزینه می پرداختند و تعمیرش می کردند یا از راهکار دیگری استفاده می کردند که قصد داریم در این پست معرفی اش کنیم. 
این ویژگی، که AssistiveTouch نام دارد، یک دکمه مجازی در صفحه آیفون شما ایجاد میکند و هرجای آیفونتان که سرک بکشید، این دکمه مجازی را خواهید دید.
نحوه عملکرد آن بسیار ساده است، اما پیش از پرداختن به آن بهتر است سراغ نحوه فعال سازی این دکمه مجازی برویم. با جی اس ام همره باشید.

اگر علاقه ای به فشار دادن دکمه هوم برای بازگشت به صفحه خانه آیفون ندارید، یا اصلا این دکمه در آیفون شما خراب شده، iOS راهکاری برای مشکلتان پیش بینی کرده است. به این منظور ابتدا باید به اپلیکیشن تنظیمات گوشی تان بروید. سپس وارد منوی General شوید. در بخش General باید به سمتپایین اسکرول کنید تا به منوی Accessibility بروید و آنجا نیز به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه AssistiveTouch را انتخاب کنید.

 

 


در این بخش تنها کافی است دکمه فعال شدن آن را یک بار لمس کنید تا دکمه زیر را در صفحه آیفون خودتان ببینید. این دکمه هیچ گاه در اسکرین شات هایی که از آیفون خودتان می گیرید نمایش داده می شود و می توانید آن را با انگشتتان به هر قسمت صفحه نمایش که می خواهید، بکشانید.
 


با یک بار لمس این دکمه، صفحه ای مشابه عکس زیر در گوشی تان باز می شود که در آن دکمه های خانه، سیری، بخش اعلان ها، Control Center، دیوایس و Favorite نمایش داده می شود. دکمه خانه، همان طور که می دانید، وظیفه مشخصی دارد و با یک بار لمسش، هرجا که باشید، به صفحه اولاپلیکیشن های گوشی می روید. با دوبار سریع فشردن این دکمه نیز وارد صفحه MultiTask آیفون می شوید.
 

دکمه سیری نیز وظیفه ای مشخص دارد و با فشردن آن اپلیکیشن مربوط به سیری باز می شود و میتوانید از دستیار صوتی خود استفاده کنید. با لمس بخش اعلان ها یا نوتیفیکیشن ها نیز نوار اعلانهای iOS به پایین کشیده می شود و می توانید لیست آنها را مشاهده کنید.
با لمس Control Center نیز این بخش از iOS از بخش پایینی صفحه به بالا می آید و می توانید برخی تنظیمات ساده و دم دستی آیفون را فعال کنید.اما بخش های Device و Favorite بخشهای تقریبا مرموز AssistiveTouch هستند. اول سراغ دیوایس می رویم.
در این قسمت می توانید برخی تنظیمات آيفون را با کمک AssistiveTouch انجام دهید؛ مثلا می توانید صدای گوشی را کم و زیاد کنید یا آیفونتان رادر حالت سایلنت قرار دهید. همچنین می توان از همین بخش گوشی را قفل کرد یا چرخش صفحه نمایش را قفل کرد.

 


علاوه بر این تنظیمات، برخی دسترسی های دیگر در بخش More وجود دارد. برای مثال، می توان از طریق این بخش از صفحه گوشی اسکرین شات گرفت یا مستقیما وارد صفحه MultiTasking شد. ویژگی ژست های لمسی نیز در این بخش وجود دارد که شامل استفاده از دو، سه، چهار یا پنج انگشت روی صفحه نمایش است. یکی از ویژگی های iOS این است که می توان پس از پاک کردن یک متن با تکان دادن گوشی آن متن را برگرداند؛ درواقع تکان دادن آیفونبه مثابه Ctrl+Z در کامپیوتر است. این ویژگی در AssistiveTouch وجود دارد و می توانید از این طریق نیز از کنترل+زد آیفون خود استفاده کنید.


از بخش دیوایس که بگذریم، به آخرین قسمت AssistiveTouch می رسیم که هنوز بررسی اش نکرده ایم. در بخش Favorites می توانید ژست هایحرکتی مانند مولتی تاچ، یا هر ژست حرکتی دیگری که دوست دارید، تعریف کنید و در مواقع مختلف از آنها استفاده کنید. با رفتن به این بخش و زدن رویهرکدام از آیکون های + می توانید این ژست های حرکتی را برای AssistiveTouch تعریف کنید.
 

در نهایت، با توجه به ویژگی هایی که ذکر شد، می توان گفت AssistiveTouch کاربردهای مختلفی دارد و به نوعی کار همه را راه می اندازد.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.