چگونه گوشی هنگ کرده خود را به زندگی بازگردانیم؟

4 تیر 1397

فرقی ندارد که شما یک اسمارت فون پرچم‌دار سال 2015 را استفاده کنید و یا یک اسمارت فون قدیمی داشته باشید که از اندروید نان زنجبیلی استفاده می‌کند. در هر حال ممکن است که دستگاه شما گاهی هنگ کند و دیگر قادر به پاسخگویی دستورات شما نباشد و به صورت ممتد آخرین صفحه‌ای که نمایش داده شده بود را نشان دهد.

البته با رشد تکنولوژی این مشکل نیز دیگر کمتر دیده می‌شود اما هیچ تضمینی ندارد که 100 درصد فلان گوشی هنگ نمی‌کند. اما سوالی که در این خصوص پیش می‌آید این است که در چنین زمان‌هایی می‌بایست چه اقداماتی برای نجات گوشی خود انجام دهیم؟ برای پاسخ گویی به سوال در ادامه همراه ما باشید.

روش اول

ساده‌ترین راه برای چنین زمان‌هایی این است که اگر اسمارت فون شما باتری قابل تعویض دارد قاب پشتی را باز کنید و باتری را از دستگاه خارج نمایید. در این هنگام برق گوشی قطع می‌شود و دستگاه در واقع به حالت خاموش می‌رود و با جا سازی و روشن کردن دستگاه می‌توانید دوباره از آن استفاده کنید اما در کل چنین کاری باعث ایجاد آسیب در اسمارت فون شما نخواهد شد.

روش دوم

روش دیگری نیز وجود دارد که تنها برخی از اسمارت فون‌ها قادر به انجام آن هستند. در این روش شما کافی است که انگشت خود را بر روی دکمه پاور نگهدارید تا دستگاه به صورت اتوماتیک عمل رستارت را انجام دهد. البته باید بدین نکته نیز توجه کنید که اگر با نگهداشتن دکمه پاور منو مربوطه اجرا شد بهتر است که از طریق آن برای خاموش کردن دستگاه وارد عمل شوید و اگر خیر دکمه پاور را حدود 10 الی 20 ثانیه نگهدارید تا دستگاه رستارت شود.

روش سوم

در بسیاری از اسمارت فون‌های امروزی زمانی که دو دکمه پاور و کاهش صدا را به صورت همزمان فشار دهید دستگاه رستارت می‌شوند، البته می‌بایست این دکمه‌ها را به مدت 10 تا 20 ثانیه نگدارید تا عمل رستارت انجام شود.

روش چهارم

روش آخر نیز استفاده از کلید‌های ترکیبی است اما در این بخش می‌بایست به جای دکمه کاهش صدا، دکمه افزایش صدا را به صورت همزمان با دکمه پاور فشار دهید تا دستگاه رستارت شود.

البته توجه داشته باشید که تمام روش‌های ارایه شده ممکن است در برخی از اسمارت فون‌ها کارساز باشد و در برخی دیگر خیر، اما روش‌های اول و سوم بسیار معمول هستند

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.