دو نکته ساده که با رعایت آن‌ها، گوشی شما باتری سالم‌تری خواهد داشت

4 تیر 1397

از گرما بر حذر باشید!

گرما و حرارت چیزی است که می‌تواند برای باتری دستگاه‌های شما بسیار مضر باشد. پس بهتر است همیشه باتری‌های خود را به دور از گرما نگه‌دارید. هرگز یک دستگاه دارای باتری (نظیر اسمارت فون) را در اتومبیل پارک شده در فصل تابستان و در برابر آفتاب قرار ندهید. هرگز از شارژر‌های بی‌سیم و با ولتاژ بالا در صورتی که دستگاه شما را داغ می‌کنند، استفاده نکنید. اپلیکیشن‌های بسیار سنگین نیز می‌توانند گرمای زیادی را در دستگاه‌تان به وجود آورند. هرگز دریچه‌های خروجی دستگاه‌ها را نبندید (برای مثال دریچه فن لپ‌تاپ) که این کار باعث می‌شود گرما درون دستگاه محفوظ بماند و علاوه بر این بهتر است که لپ‌تاپ خود را بر روی پایه‌های فن‌دار قرار دهید.

میانه رو باشید!

اغلب دستگاه‌های قدیمی در زمانی که شارژ آن‌ها تخلیه می‌شد، می‌بایست کاربر آن را به شارژر متصل می‌کرد و زمانی که میزان شارژ آن به 100 می‌رسید می‌بایست آن را از برق جدا می‌نمود اما در واقع باتری‌های لیتیوم یونی فعلی اصلا این چنین نیستند و حتی چنین نظمی را نیز دوست ندارند. در این نوع باتری‌ها بهترین راه کار این است، زمانی که میزان باتری شما کم شد (حدود 10 تا 40 درصد) می‌بایست آن را به شارژر متصل کنید و زمانی که به 80 تا 90 درصد رسید می‌بایست آن را از شارژر جدا کنید تا طول عمر باتری بیشتری را بعد از گذشت زمان تجربه کنید.

راه‌های بسیار زیادی برای مراقبت از باتری‌ها وجود دارد اما در واقع این دو مورد آسان‌ترین راه‌هایی هستند که رعایت آن‌ها نیز تاثیر زیادی در عملکرد باتری دارد.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.