دانستنی های جالب درباره ی لوگوی اندرورید

4 تیر 1397

داستان لوگوی اندروید و معنای نام آن

 

لوگوی اندروید، رباتی فاقد جنسیت است که البته از هر دو جنس مرد و زن نکاتی را در دل خود دارد. این ربات که هیچ گونه جنسیتی را در بر نمی گیرد در ساده ترین حالت ممکن طراحی شده است؛ اما چه کسی این لوگو را برای اندروید طراحی کرده است؟

آن گونه که مشخص است، گرافیستی با نام «ارینا بلاک» مسئولیت طراحی این لوگو را بر عهده داشته است. زمانی که قرار بود اتودهای اولیه برای طراحی این لوگو زده شود، وی و تیم همراهش اسباب بازی ها و فیلم های علمی مربوط به فضا و فضایی ها را بررسی کردند تا از آنها الهام بگیرند و در نهایت طرح این ربات ساده به عنوان لوگوی نهایی حاصل می شود.

داستان نام این ربات نیز به همین سادگی است. در نام این ربات نیز موضوع عدم اشاره به هیچ جنسیتی وجود دارد و هرچند در ابتدا به عنوان Andy the Android مورد ارجاع قرار میگرفت، این نام و همچنین نام اندروید هیچ گاه نام رسمی آن نبوده و هنوز هم نیست. حتی نکته جالب تر اینکه در شرکت گوگل، این ربات سبز رنگ را با نام Bugdroid صدا می کنند!

 

ماجرای نام گذاری نسخه های اندروید با نام شیرینی جات

اولین نسخه ای که از این سیستم عامل به شکل عمومی منتشر شد، نسخه 1.5 با نام Cupcake بود. این اولین بار بود که نام یک دسر برای این سیستم عامل انتخاب شد و بعد از موفقیت آن، گوگل به همین سبک و سیاق نام گذاری – استفاده از نام دسرها و شکلات ها – ادامه داد. اما طی روزهای اولیه طراحی این پلتفرم، نسخه های غیر نهایی نام هایی بیشتر مطابق با لوگوی رباتی این پلتفرم داشت؛ نام هایی مانند Astro Boy، Bender یا حتی R2-D2. بعد از انتشار اولین نسخه اندروید در سال 2008 گوگل نهایتا تصمیم گرفت مکانیزم نامگذاری دسرها را به شکل جدی دنبال کند و بعد از آن نام نسخه های مختلف اندروید برگرفته از نام دسرها و شیرینی جات البته به ترتیب حروف الفبای انگلیسی است. 

بیش از یک میلیارد دستگاه اندروید فعال در سراسر دنیا

کافی است نگاهی به دور و بر خود بیندازید تا متوجه شوید که بسیاری از اطرافیان شما از گوشی ها و دستگاه های مجهز به اندروید استفاده می کنند. این موضوع تنها مختص به دور و اطراف شما نیست! دو سال قبل، ساندرا پیچای که به تازگی مدیر عامل گوگل شده اعلام کرد که بیش از یک میلیارد دستگاه اندروید فعال – از هر گونه ای – در سراسر جهان وجود دارد. برای آنکه این رقم را بهتر درک کنید بهتر است، بدانید که جمعیت فعلی کره زمین در حدود 7.3 میلیارد نفر تخمین زده می شود.

دیگر مطالب سایت تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

با همه گیر شدن استفاده از اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها در سال‌های اخیر بروز مشکلات مختلف و خرابی برای این دستگاه‌ها حقیقتی اجتناب ناپذیر است، اما عدم وجود خدمات پس‌از فروش مناسب و عدم حظور مستقیم کمپانی‌ها در بازار باعث به وجود آمدن تعمیرگاه‌های غیرمجاز و غیر حرفه‌ای زیادی شد که در 80% موارد دستگاه موبایل مراجعه کننده به درستی تعمیر نشده یا قطعات غیر اصلی در تعمیرات گوشی استفاده شده و دستگاه بعد از کمی کارکرد از کار افتاده است. بنا‌براین با توجه به نیازهای موجود مشتریان برای تعمیرات موبایل و عدم سرویس دهی مناسب بیش‌تر تعمیرگاه‌ها ما را برآن داشت تا خدمات متفاوت و حرفه‌ای را برای شما تدارک ببینیم و تعمیرات موبایل را از طریق شبکه جهانی اینترنتی برای هم‌میهنان عزیزمان فراهم کنیم، بدین گونه که نیاز به مراجعه به یک مکان فزیکی برای مشتریان عزیز از بین برود و در وقت و هزینه صرفه‌جویی بسیاری شود. ما باسرویس رایگان تحویل درب منزل ، دستگاه را از شما تحویل گرفته و پس از بازبینی دستگاه توسط تیم کارشناسی مجرب و با سابقه خود هزینه تعمیرات را با قطعات اصلی به شما اعلام می‌کنیم و در صورت تأیید شما، ما اقدام به تعمیرات دقیق دستگاه با قطعات اصلی و هلوگرام‌دار می‌کنیم و سپس بعداز تعمیرات مراحل رفع مشکل و تست کارکرد از دستگاه انجام می‌شود. همچنین شما می‌توانید به دفتر شرکت تشریف آورده و با مسئولین تعمیرات شخصاً صحبت کنید. در موقع تحویل دستگاه به ما تمامی متعلقات دستگاه مثل: کارت حافظه جانبی، قاب پشتی دستگاه در صورت باز شدن،باتری و.. به شما تحویل داده می‌شود تا اطلاعات شخصی شما در امنیت باقی بماند و امانت داری از موبایل و اطلاعات شخصی شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.رضایت شما تنها هدف ما در این مجموعه است.